lebohangndlovu659 lebohangndlovu659
  • 22-04-2021
  • Mathematics
contestada

lf oil costs $95 per barrel and $1 =R8. How much does a barrel cost in rands?.​

Respuesta :

aaliyahheadde
aaliyahheadde aaliyahheadde
  • 22-04-2021

Answer:

R760

Step-by-step explanation:

If $1 is equivalent to R8 and the total oil costs $95 you must multiply 8x95. This leaves you with an answer of R760

Answer Link

Otras preguntas

Demarco wrote two correct variable expressions to represent the phrase “the product of a number and 7.” Which of these variable expressions could Demarco have w
5,000 tens equals how many thousands
How does biodiversity depend on a species' ability to reproduce
19,050,000 in scientific notation
How do you get the answer to 10+12y=2y+40
Five times the sum of three and some number
0.5 is 10 times as great as what. Write as a decimal
Under feudalism, were people able to better their circumstances through hard work and good fortune?
Triple my number add six and subtract twice my number my number plus three
France's interest in North America in the 16th century was MAINLY because of a. the commercial possibilities in the area. b. France was facing severe urban ov