5syd3xtws8 5syd3xtws8
  • 22-04-2021
  • Mathematics
contestada

A box of 15 cookies cost nine dollars what is the cost for one cookie

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-04-2021

Answer:

the cost for one cookie is $0.6(60 cents)

Step-by-step explanation:

9 divided by 15 = 0.6

Answer Link
WhiteWinterRose
WhiteWinterRose WhiteWinterRose
  • 22-04-2021

Answer:

60 cents

Step-by-step explanation:

Cost of 15 cookies = $9

Cost of 1 cookie = 9/15

9/15=0.6

Answer Link

Otras preguntas

Hat was president james garfield's 1881 assassination blamed on?
What is 10 to the fourth power multiplied by 10 to the 7th power?
which social study skill is impotant because it allows historians to sequence events
The sentence I enjoy eating and cooking is an example of _____. incorrect use of adverbial phrase parallel structure dangling modifier misplaced modifier
How would you proceed with a client who consistently refused to make any plans to change?
Estimate the boiling point of a 0.6 molal solution of nacl in water. the boiling point elevation constant of water is 0.51 k/molal. give your answer in °c.
What is the value of y? Circle the correct answer. A. y- 32 = 21 B. y = 47 C. y = 53
As mayor of Atlanta, what program would Jackson want to promote the most? A.) infrastructure B.) healthcare C.) social security D.) lottery
What is the average number of steps for a college student in one day?
What distinguishes money from other assets in the economy?