Seudónimo Seudónimo
  • 21-04-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit cost?

What is the unit cost class=

Respuesta :

rosysunsets rosysunsets
  • 21-04-2021

Answer:

The unit cost is 6

Step-by-step explanation:

Notice how the first point lands on (2,12) and how a "unit cost" is per one unit. So, if you divide 12 by 2, you would get a unit cost of 6.

Answer Link

Otras preguntas

two buildings stand 90 ft apart at their closest points, the angle of depression from the top of the taller building to the top of the shorter building is 12 de
In the reaction 2NaCl + 2H2O ? 2NaOH + Cl2 + H2, the reactants should: 1.) weigh more than the products because the 1.)reaction isn't perfect 2.) weigh less th
The most unusual thing about how Brazil gained independence
Determine the factors of 3x2 + 10x - 8.
The restaurant is trying out a new menu. They asked 25 people if they liked the changes and 19 said they did. The restaurant had 227 customers that day. About h
A substance which melts/boils at a fixed temperature is a pure substance. True False
Please I need help with this question. The mining of phosphate on an island has stripped away soil and vegetation and forced people to import food. In your ow
What is the standard deviation of the data set? 15 32 28 26 23 17 27 Please explain!
what is cycloalkane?
simplify the radical expression. square root of 39 (square root of 6 + 7)