robinink88
robinink88 robinink88
  • 22-11-2016
  • Mathematics
contestada

A 16-pound turkey cost $13.60. What was the cost per pound?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-11-2016
85cents per pound :) do 13.60 ÷ 16 = 0.85
Answer Link
StrawberryOwl
StrawberryOwl StrawberryOwl
  • 22-11-2016
.85 cents per pound.  I divided the price by the weight.
Answer Link

Otras preguntas

Let f and g be differentiable functions and h(x) = g(f(3x + 1)) f'(1) = f(1) = 2 and g'(2) = 1 then what is the value of h' (0) ?
(2). Ryan Reynolds es de Inglaterra:
What does etymology study?
The number three cylinder on a 4-cylinder engine repeatedly fouls spark plugs. Compression is normal. Technician A says that the intake valve seal could be def
which relationships have the same constant of proportionality between y and x as the equation 3y=27x
Rules When capitalizing titles in a hyphenated compound word for citations
Need help solving this question! Thank you’
the width of a door is only 1/3 of the height. If the height is 7', find the width
membrana celulara minieseu
AYUDA PORFAVOR es de mate