Needhelp2002
Needhelp2002 Needhelp2002
  • 22-11-2016
  • Mathematics
contestada

$3.99 for 25 fl oz of detergent or $6.99 for 90 fl oz of detergent find the unit price

Respuesta :

Witchertl Witchertl
  • 22-11-2016
You should probably make a proportion. That's the best I can do... I hope it helped you!
Answer Link
Аноним Аноним
  • 22-11-2016
You should times 3.99✖️25
6.99✖️90
I hope this works for you
Answer Link

Otras preguntas

2.789 in word form and in expanded form
is 52634275309 in standard form?
Simplify the following expression: 2x - 6y + 3x^2 + 7y - 14x
how do I write 218375 in expanded form
Between you and I , free enterprise is not fair. or is it, Between you and me, free enterprise is not fair.
The San Andreas fault is an example of which type of tectonic plate boundary? A. divergent B. convergent C. transform D. collision
Cowboys were only Native Americans and Mexican Americans. a. Yes b. No
Which country is located 30 S and 120 E
Use era, period, and epoch in the same sentence.
Two Fifths Of The Instruments in the Marching Band Are Brass, One third are Percussion, and the rest are Woodwinds. What Fraction of the Band is Woodwinds?