vrinmotokaa
vrinmotokaa vrinmotokaa
  • 26-03-2021
  • Mathematics
contestada

It costs 3.75 for 5lbs of food for ur puppy

Respuesta :

shewin0617
shewin0617 shewin0617
  • 26-03-2021

Answer:

$0.75

Step-by-step explanation:

3.75 divided by 5= $0.75 for 1 pound of food for the puppy.

Answer Link

Otras preguntas

Mr. Wilson has $3000in his bank account? Miss Nelson has 10 Times as much money in her bank account as Mr. Wilson has in his bank account. How much money does M
Which of the following drugs reduces the effects of excess stomach acid? A. Cathartics B. Anti-emetics C. Proton-pump inhibitors D. Emollients
US $3.59 in to £1s
When two unlike unit factors responsible for a single character are present in a single individual, one unit factor is dominant to the other, which is said to b
Which of these is an example of an idiom? A. The wire on my old radio was broken, so I had trouble listening to B. The game was pretty boring My team did not
What do you believe is the most important function of government?
adding mixed numbers, whole numbers, and fractions
please i need help with this!!!
which of these phrases uses personification A) Rumor has it he went against the crown and landed himself in jail. B) He was as happy as a clam as he snuggled u
Ignore what i circled, but help please