bjones0191ou0dcq bjones0191ou0dcq
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

kori spent $46.20 on 12 gallons of gas. What was cost per gallon?

Respuesta :

LightFighter
LightFighter LightFighter
  • 25-03-2021

Answer:

$3.85

Step-by-step explanation:

$46.20 divided by 12 and you get $3.85

Answer Link

Otras preguntas

what strategy can you use to find symbols
I need help on these right now
Can someone help me find the domain and range
How do I find a percent of a number?
What is 5 and 3 quarters
What is the greatest factor of 60 and 75
out of every 162 containers of juice bought in a grocery store, 69 are orange juice. what fraction of juice purchased is orange juice?
Find the product. -2 x ( x2 - 3) -2 x3 - 6 x -2 x3 + 6 x -2 x2 + 6 x 6 x3
what are the disadvantages of nyc consortium school pbats with ela regents ?
I need help on these right now