alvina1908arif
alvina1908arif alvina1908arif
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

A pack of 12 pens costs £3.60 . How much does one pen cost ?

Respuesta :

pegisy
pegisy pegisy
  • 25-03-2021

30 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link
jaidawson19 jaidawson19
  • 25-03-2021
30cents
Divide 3.60 by 12 = 0.3
Answer Link

Otras preguntas

what is the theme of the civil war
Common icons found on the Windows desktop are _____. Dock My Computer My Documents Recycle Bin Trash
The pair of points is on the graph of an inverse variation. Find the missing value. (1.6,6) and (8,y)
Please help and thank you
HELP, ASAP PLS, first to answer will mark as brainlest
Does anyone want to help me with History Midterm?​
The way to do inventory on bottles of liquid is:​
Identify and Explain the following: 10. Ways the monarchs of Austria and Russia used their absolute power 11. Peter the Great's legacy 12. Ways Catherine the Gr
why is it important for scientists to share their findings in understanding of the relationship between science and society?
Wich of the following is true about the graph of f(x) = 7^x?