pennywlesser pennywlesser
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

A dozen (12) donuts cost $8.40. What is the cost per donut?

Respuesta :

studentsebastian07 studentsebastian07
  • 25-03-2021
I think the answer is 100.8
Answer Link
ytzelix ytzelix
  • 25-03-2021

Answer:

$0.70 is the cost per donut.

Step-by-step explanation:

Divide the cost (8.40) by 12 uwuwu.

Answer Link

Otras preguntas

Which amendment protects citizens from being forced to house troops?
Which of the following is true about cells? A. Both eukaryotic cells and prokaryotic cells always contain both a true nucleus that is well-defined and organe
how do you find the median
what part did intuition play in romantics' understanding of the world
the range of which function includes -4?
Why is it important to a lending institution that a person present a 2-year job history when applying for a home loan? a. Most lending institutions have quotas
State governments are responsible for sharing the costs with the federal government of all of the following except _____.
Read this passage from Dr. John Wallis’s work The Origin of the Royal Society, 1645–1662: We then discoursed of the circulation of the blood, the valves in the
Why are we justified in fighting the British for independence
Deposited 30,000 in a bank which 2% interest per year. After 1 year Leon withdrew all his money including the interest. How much money did Leon withdraw in all