jport1222006 jport1222006
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

The price for certain produce items at Greg's local supermarket are
shown below. How much will it cost Greg to purchase 2.5 pounds of
oranges?

HELP ASAP! DUE TODAY!

The price for certain produce items at Gregs local supermarket are shown below How much will it cost Greg to purchase 25 pounds of oranges HELP ASAP DUE TODAY class=

Respuesta :

itscarlosluv itscarlosluv
  • 25-03-2021
72.28 i took the test it was easy bro
Answer Link

Otras preguntas

Show your work to prove that the inverse of f(x) is g(x). [tex]f(x) = \frac{x+9}{4}\\g(x)=4x-9[/tex]
one month salary 10 rupess one person wroks only 1.5 day he wrok then how salary is come to her​
Which can hold more water, warm or cold air ?
What Passes through (6,-3) parallel to y= -2x-5?
Please Help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A chocolate chip cookie recipe requires one and one thirds cups of flour to one cup of chocolate chips. If 3 and one half cups of flour is used, what quantity o
The area of the red square is 16 ft. The area of the yellow square is 25 ft. what is the area of the green square
Can someone explain this to me.... i dont get it Rainwater seeps through the earth’s surface and into the geothermal reservoirs over thousands of years. Studies
How far does a ca4 go
1. What is the mass-percent of a solution that has 13.6 g of NaCl in 250.0 g of solution?