angeserr0272
angeserr0272 angeserr0272
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for the turkey? Label your answer using $ and ounces.

What is the unit price for the turkey Label your answer using and ounces class=

Respuesta :

Lindsayp432 Lindsayp432
  • 24-03-2021

Answer:

$0.50 per ounce

Step-by-step explanation:

8/16=0.50

Answer Link
Rileygrey245
Rileygrey245 Rileygrey245
  • 24-03-2021

Answer:

$0.5

Step-by-step explanation:

8 ÷ 16 = 0.5,

You pay $0.5 for each ounce of turkey

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE ANSWER!! Solve x/3=40
Emily is making a punch that contains 75% apple juice and the rest ginger ale. The punch has 2 liters of ginger ale. Part A: Write an equation using one variab
What motivates Odysseus to tell a lie to the Cyclops? Odysseus knows that Poseidon is the Cyclops’ father. Odysseus is afraid the Cyclops will steal their ship.
Which president had a plan created to overthrow castro?
Scores on an exam are normally distributed with a mean of 76 and a standard deviation of 10. In a group of 230 tests, how many students score below 66?
What is the relationship between the two variables represented in the table? Height of People (cm) Shoe Size 170 8.5 172 9 174 9.5 176 10 178 11 positive linear
in a survey, 30% of those questioned chose autumn as their favorite season. If 27 people chose autumn, then how many people were surveyed?
How long did it take for the Mexicans to win after they began their attack on the Alamo??
PLEASE HELP ME OUT BECAUSE I AM ON A TIME CRUNCH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! The length of the top of a rectangular-shaped deck is 6 meters longer than
The gramophone was the first audio invention. True False