angeserr0272
angeserr0272 angeserr0272
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

Staples sells 5 packs of paper for $7.80. How much would 3 packs cost? help

Respuesta :

cad311
cad311 cad311
  • 24-03-2021
divide $7.80 by 3
gives you $2.6
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following elements is found in the p sublevel?
What are the solutions of x? -5x + 7 = 0?
What do some recovery support services provide individuals with to reach their recovery goals? providing funding for recreational activities help with employm
What is a Antonyms and synonym
The value of an investment of $500 over t years is represented by the expression 500(1.06)t. What is the percentage of interest earned yearly for this investmen
if both rational numbers are negative then their sum is always
someone help meh with this
A bakery sells 10 peanut butter cookies for a total of $7.00. Find the unit rate​
Find the cost of 1 km of pipe at 7 cents for every 40 cm. please with explanation
The model below shows a carbide ion. 8 light grey and 6 dark grey balls sit at the center with 2 concentric black rings around them. The inner ring has 2 medium