zoestout247
zoestout247 zoestout247
  • 23-03-2021
  • Mathematics
contestada

4) Ella bought two packs of blackberry juice for $15 and three candy bars from a store. If her total purchase was worth $45, how much did each candy bar cost?​

Respuesta :

lucarenske
lucarenske lucarenske
  • 23-03-2021
one candy bar would be $5 thus 3 bars being $15 plus the $30 in juice which equals $45 :)
Answer Link

Otras preguntas

help please ! solve for y and simplify the answer
Single-use earplugs require a professlonal fitting before they can be used. A) True B) False
Kevin knit scarves for his friends. Altogether, the scarves had a total length of 442.8 in. If he knit 9 scarves, and each scarf was the same length, how long w
How was the experience of African Americans in the 1940s and 1950s different in the Pacific Northwest compared to the rest of the country?​
How long did the Khas kingdom last?​
Simplify fully x²+5x x2 + 7 x + 10
Homograph examples and sentences. HELP ME PLEASE!
In a short paragraph relate the density of the bone to the activities and environment of each animals, both bird and cattle
what are the components of the neural tissue​
HELP I NEED HELP ASAP HELP I NEED HELP ASAP HELP I NEED HELP ASAP HELP I NEED HELP ASAP HELP I NEED HELP ASAP