meganeads
meganeads meganeads
  • 22-03-2021
  • Arts
contestada

Jessica paid $2.52 for 12 ounces of peanuts. What is the unit rate?

Respuesta :

armandorivera121
armandorivera121 armandorivera121
  • 23-03-2021
Yeah it’s .21 per ounce and the reason I found this answer is by dividing 2.52 by 12
Answer Link

Otras preguntas

what is a control, and experimental group? Why is it used
Which arrow represents the activation energy of the forward reaction
three contributing factors that led to Xenophobia​
Which of the following is a source of carbon dioxide in the atmosphere? factories plants sunlight animals
What type of dog is this?
An essential material for photosynthesis is/are .
why did the United States attack the Tailban of Afghanistan beginning in 2001?
What is 2|u| – |v|, if u = –9 and v = –2? A. –18 B. 16 C. –20 D. 20
Find the percent of discount. Round to the nearest tenth Original price: $24,365 Sale price: 16,820
Within the context of a supply chain, _____ is the ability of a logistics system to satisfy users in terms of time, dependability, communications, and convenien