Colerisher Colerisher
  • 26-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6


Grapes(Pounds) Price(Dollars)

2 6

? 1

1 3

Respuesta :

stygianpotatoes stygianpotatoes
  • 26-02-2021

Answer:

? = 1/3

Step-by-step explanation:

1 pound of grapes is worth 3 dollars.

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following would be the BEST activity to help you maintain a healthy skeletal system?
need help in subtracting
Why do property crimes occur more frequently than violent crimes?
Southern democrats supported john c. breckinridge because they disliked stephen douglas's concept of:
How you would find the exterior angle if you know the two remote interior angles? open add class comment…?
The sum of two numbers is 31. one number is 21 more that the other. find the numbers
La senora Gomez_____ el coche(conducir) Yo no______ e ese hombre.(conocer) Talia_______ el color de los ojos(saber) Por que no_____ el gracias?(decir)
Technological design is different from pure scientific investigation in that A) it involves analyzing data. B) it involves researching the problem. C) it
can you please answer this question
The population of a bacteria in a petri dish doubles every 16 hours. the population of the bacteria is initially 500 organisms. how long will it take for the po