contestada

Jell E. Bean owns the local frozen yogurt shop. At her store, customers themselves a bowl of frozen yogurt. Jell E. Bean charges $32 for five pounds of yogurt.

Respuesta :

DWRead

Answer:

Step-by-step explanation:

What is the question? Determine the unit price?

$32/(5 pounds) * (1 pound)/(16 ounces) = $0.40/ounce

Unit price