quilani4898 quilani4898
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

Can someone help me with this? It’s unit rates with price. Question: 6 feet of ribbon for $19.20​

Can someone help me with this Its unit rates with price Question 6 feet of ribbon for 1920 class=

Respuesta :

ppmanpp
ppmanpp ppmanpp
  • 25-02-2021

Answer:

OOPEEEEEEEEEEEEEEEE

Step-by-step explanation:

The answer is,

4.53

Answer Link
noahpierce0627
noahpierce0627 noahpierce0627
  • 03-03-2021

Answer:

$3.20

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

"The figures are similar. The ratio of the lengths of their corresponding sides is 40:45, or 8:9. Find the ratio of their perimeters and the ratio of their area
A _______________________ recognizes and destroys cells infected by a virus. a) helper T cell b)B cell c)cytotoxic T cell d)plasma cell
A manufacturer of skis offered chain discounts of 10/5/4 to many of its customers. Joe Jones ordered skis that had a total list price of $149,500. The amount of
What types of occupations were considered upper middle class ?
A jar of jelly that weighs 4.25 ounces costs $2.89. What is the cost of one ounce of jelly?
Find the area of a circle whose area equals the half of the sum of the areas of two circles with radii 2 and 3.
Which best describes the definition of Lewis acids and bases?
What figurative language is used in lines 9-10 of the Donner Party excerpt?
A solution has a hydrogen ion (or hydronium ion) concentration of 3.16 x 10^-9 M. What is the PH solution? -8.5 -8.0 8.0 8.5
Can any one solve it