BuzzyLearning
BuzzyLearning BuzzyLearning
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

A pencil cost $0.19. How much money will you spend if you buy p pencils?​

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 25-02-2021

Multiply the cost of one pencil by the quantity of pencils (p) you buy:

Total = 0.19p

Answer Link
demuremichelle demuremichelle
  • 25-02-2021
the answer would be .19p because it isn’t giving you a specific amount of pencils to buy.
Answer Link

Otras preguntas

Why do some auto insurance customers want medical coverage for their policies?
Country x would have an absolute advantage over country y in the production of automobiles under what conditions?
Divide 40x/ 64y by 5x/ 8y A. 1 B. 3/4 C. 25x^2/ 64y^2 D. 25/64
what are some ways you can avoid contact with pathogens?
A thesis statement usually includes a quotation or two a specific claim multiple sentences some evidence
which feature of the Excel window should I use to perform an action
which point on the number line represents the product (5)(-2)(-1)
Find the volume of a cone with radius 28 and height 44.
What is the differnce between growing plants in hydroponics or soil? Is there a difference? How are they different in terms of time required? How are they diffe
You like every detail of your work to be perfect. Agree or Disagree