hasankhaliq786 hasankhaliq786
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

3 bananas and 1 apple cost £2.45
1 apple costs £0.35
How much does 1 banana cost?

Respuesta :

amywong16818
amywong16818 amywong16818
  • 25-02-2021
$2.10 hope this helps
Answer Link
princessdere12 princessdere12
  • 25-02-2021

Answer:

£O.7

Step-by-step explanation:

£2.45-£0.35= £2.10 £2.10 divided by 3= £0.70 for each banana

Answer Link

Otras preguntas

Students who study for 7 hours, one hour daily over the course of a week, will perform better than students who cram for 7 hours the night before the exam. The
Kimmy needs to big 48 cookies for cookie exchange party she will be 28 chocolate chip cookies and the rest will be gingerbread cookies G represent how many ging
5 Х < 2. 6 X 3 5/6x2 2/3x3
How did Thomas Hobbes compare to other philosophers of his time?
solve and you will get brain list ​
Explain the impact of planes and pulleys on work and force. Select the facts that are accurate. o planes and pulleys can decrease the level of force required to
A man who has a X-linked (sex-linked) allele will pass it on to O all his daughters O all his sons O 1/2 of his daughters O 1/2 of his sons
Complete the pyramid with the different levels of the Indian caste system plz I need the help asap
9. Mrs. Parker paints the school library. Yrich is the best estimate for the amount of paint she uses?
28.5 g of iron shot is added to a graduated cylinder containing 45.50 mL of water. The water level rises to the 49.10 mL mark. From this information, calculate