ariannaludwig09 ariannaludwig09
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada


I went to the store and bought 4 packs of nerds for $0.98 each and a pack of Little Debbie cakes for $2.15. How
much money did I spend?

Respuesta :

quinnsison3 quinnsison3
  • 24-02-2021

Answer:

6.07

Step-by-step explanation:

Answer Link
marinkupfer marinkupfer
  • 24-02-2021
$6.07 because .98x4 = 3.92 and 3.92 + 2.15= 6.07
Answer Link

Otras preguntas

What inventions had a great impact on american life in the 1920s?
Does a banana brown faster in the refrigerator or on the counter
I need help.... please
a group is going on a boat trip. the cost, in dollars, of the tour for groups larger than 25 is given by the equation c=80+13n, where n is the number of people
What is the capital of new jersey, the state where the first recorded baseball game took place in 1846?
Prostitution is known as which type of deviance in alameda, california
Define 1 standard kg
Solve the problem. Make sure your answer is in simplest form and improper fractions are expressed as mixed numbers. A caterer uses cups of juice in every
What were the names of the two "armies" that opposed each other in the russian civil war from 1917-1921?
Lead has a density of 11.3 g/cm3 . what is the volume of a 15.1 g block of lead?