2022kebe7066
2022kebe7066
24-02-2021
Mathematics
contestada
I need this answer ASAP
Respuesta :
thebecks
thebecks
24-02-2021
Answer:
B) 40
Step-by-step explanation:
2:10 2 out of 10
40:200 40 out of 200
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 87+ )
Otras preguntas
the ice cream shop sold 8 vanilla cones, 15 strawberry cone, and 25 chocolate cones in one evening. ehat percent of the cones sold were strawberry
a firm in a perfectly competitive industry is producing 1000 units of output and earning revenues of 50000. At that level of output, marginal cost is equal to $
Target sells 24 bottles of water for $3, and 36 bottles of water for $4. Which is the better buy and by how much? A) 24 bottles for $3 by 1.5¢ per bottle B)
While outsourcing has allowed Apple to reap the benefits of lower cost and more flexible manufacturing, its lack of direct control has proven to be a challenge.
A survey organization has used the methods of our class to construct an approximate 95% confidence interval for the mean annual income of households in a county
Nola was selling tickets for high school basketball. At the end of the evening, she picked up the cash box and noticed a dollar lying on the floor next to it. S
A cruise ship with a mass of 1.03 ✕ 107 kg strikes a pier at a speed of 0.652 m/s. It comes to rest after traveling 4.44 m, damaging the ship, the pier, and the
Which of the following statements are true? a. A satellite's motion is independent of its mass. b. A satellite's velocity and orbital radius are independent o
Thomas made 8{,}700 \text{ mL}8,700 mL8, comma, 700, start text, space, m, L, end text of tomato soup. He packed 1.6 \text{ L}1.6 L1, point, 6, start text, spac
A city uses a large number of rain barrels to collect water for use in maintaining green spaces around the city. After a heavy rain, the amount of water collect