evanrosa72336 evanrosa72336
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 4 notebooks and 3 packages of pens cost $7.43 and
5 notebooks and 2 packages of pens cost $7.03, what is the
cost of 1 notebook?

Respuesta :

EeveeMath
EeveeMath EeveeMath
  • 24-02-2021

Answer:

i believe its one of these!

A. $0.89 B.$0.79 C. $1.29

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Name all the Airforce RANKS? Please and thank you!
It cost $8.31 to power one laptop computer for one year. How much does it cost to power 10 for one week.
There are 50 students on the field trip. The tours let 10 students enter at a time. How many tours will be needed for each student to go on a tour
in a solution, salt is considered the...
Which sentence uses INFORMAL language? A) It is usually easy to tell when twins are identical. B) Often, they look just alike and people have a hard time tellin
Are birds real? What secret organization us the birds part of?
The systems of the body work together and are dependent upon one another. Explain how another system, besides the skeletal system, works with the muscular syste
The total weight of Peter, David and Henry is 123 kg. Peter is 15 kg heavier than David. David is 3 kg lighter than Henry. What’s Henry’s weight?
Definition of parliamentary democracy
Write the expression (5+2i)+(3-2i) as a complex number