kiannamorris kiannamorris
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

At Morton Williams this week, avocados cost 4 for $5. what is the price for one avocado? If the regular price of one avocado is $1.50, how many percent are you saving this week ( paying less than usually)?​

Respuesta :

mya3517 mya3517
  • 24-02-2021
sosiisiwiwiwkwkocollll stopeenekeos
Answer Link

Otras preguntas

Otto spent Three-fourths of the money he had saved on a new video game. If the video game cost $48, how much money did he have before he bought the game?
when scientists have made many observations and collected existing data, they suggest a possible explanation for what they have seen and recorded. this explana
La niña tiene que guardar
I need some help on this...​
h - 20/j = k solve for j
Been working for 30 minutes can’t wrap my head around this, need help fast!
a farmer plants seven eggplants plants per 0.6m². how many eggplants can be plant in an area of 84m²?​
Which is a strategy for eating healthier?
Mike is buying a box of juice pouches. Flav-O-Squeeze costs $5.88 for 12 pouches. Turbo Taste costs $10.20 for 20 pouches. How much more does Turbo Taste cost p
4/5 of the students in both classes like frosted flakes. While 1/10 prefer fruit loops. How many more students prefer frosted flakes?