djose3725 djose3725
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

2) (EFO8MA12) Se 250 gramas de azeitonas custam 4,60.qual será o preço de de quilo de
azeitona?
a) R$ 9,20
b) R$ 10,60
c) R$ 12,80
d) R$ 13,80​

Respuesta :

philkingsferrygutman
philkingsferrygutman philkingsferrygutman
  • 25-02-2021

Answer:

###########÷#######################

Answer Link

Otras preguntas

HELP ASAP!!!!! WILL GIVE 20 POINTS AND BRAINLIEST!!!!!
- The participation of citizens in national elections / referendums must be mandatory.please help me find material for debate ​
1) How many Maroon Settlements are still active in Jamaica today? ‌ ‌ 2) Identify the most popular Maroon Town and state where it is located? ‌ ‌ 3) Who was Acc
Can someone please help me with my math homework I just posted :( Plz. Got to my account I posted my hw :(
Which equation is an equation of a circle with a radius of 2 and its center is at (4, -2)? (x - 4)² + (y + 2)² = 4 (x - 4)² + (y + 2)² = 2 (x + 4)² + (y - 2)² =
A car rental company charges 78.50 per day plus $45 for insurance write an equation to estimate the cost c
what does state mean in language arts
What is 12/60 expressed in lowest terms 1/4 1/8 1/6 1/5
Which is a pair of equal expressions
What determines the inherited traits of an organism