26tamiahoward 26tamiahoward
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 6 containers of veggie straws cost $36.12, what is the constant of proportionality?

Respuesta :

sja505 sja505
  • 23-02-2021

Answer:

6.02

Step-by-step explanation:

Divide price by quantity

Answer Link

Otras preguntas

If the ratio of the area of circle A to the area of circle B is 2 : 1, then how many times larger is the circumference of circle A than the circumference of cir
Can somebody give me some information on Gilda Baron please? It is really important.
What is the difference between an isthmus and a strait?A.A strait is a body of land that creates a bridge over a large body of water, and an isthmus is the plac
(2x)(x) answer this please
Two balls, each with a mass of 0.844 kg,exert a gravitational force of 8.45 × 10−11 Non each other.How far apart are the balls? The value of the universal gravi
Can somebody give me some information on Gilda Baron please? It is really important.
show me the steps for solving this problem how many grams of O2 are required to burn 46.0 grams of C5H12
how much did it cost to manufacture a Mig-21 Fishbed fighter jet.
What is the average of the following numbers: 3.2, 47/12,10/3?
Two balls, each with a mass of 0.844 kg,exert a gravitational force of 8.45 × 10−11 Non each other.How far apart are the balls? The value of the universal gravi