egli2008
egli2008 egli2008
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas cost $0.65 per pound. What equation is used to find C, the total cost of p pounds of bananas?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-02-2021

Answer:

C = 0.65p

Step-by-step explanation:

plz marke me brainliest

Answer Link
melaniemellzzz melaniemellzzz
  • 24-02-2021
0.65 = C or vice versa
Answer Link

Otras preguntas

Salivary amylase is released in the mouth where it breaks down sugars. however, it is inactive once it reaches the stomach where ph is quite low. knowing the ef
What kind of reaction adds water to break large molecules into subunits?
a car is traveling 55.0 miles per hour . convert this to meters per second . one miles is equal to 1.61 km
Write an equation for the function using function notation
How many people attended the constitutional convention?
1.Oxygen is a product of photosynthesis. true or false
Juanita: Fui a _______ con mi papá por la mañana. Atrapamos muchos peces
how is 2.25 written as a fraction
Write formula of compound given two chemicals
Which theorist determined that population would outstrip food production