adorableprincess adorableprincess
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

2.5 pounds of grapes cost 2.25 dollars what is the cost per pound

Respuesta :

lekhaivan07 lekhaivan07
  • 23-02-2021
I think it’s 0.9 dollars
Answer Link

Otras preguntas

Convert the decimal number 61078 to binary by using sum-of-weights method​
What is the least common denominator of this equation
Peter Brown has lived in his home since he was a child. Now the department of parks and recreation wants to tear down his neighborhood to build a park. A govern
Which of the following statements is true regarding the effect that size of the group has on the group's overall behavior?.
Q3. Correct the following sentences: i. I lived in Calcutta since 1930. ii. She died before her husband came. iii. I have written a letter to her last Monday. i
Guy and Jim work at a furniture store. Guy is paid $185 per week plus 3% of his total sales in dollars, X, which can be represented by g(x) = 185 +0.03x. Jim is
HEY I HOPE U ARE DOING WELL COULD SOMEONE PLEASE TELL ME IF I CLICK THE RIGHT AWSNER PLEASE IT WOULD BE GREAT IF U CAN HELP ASAP :)
I need the answer one question one but if u have question 2 it's fine
four of the Jim Crow laws passed in the South
How many moles of chlorine could be produced by decomposing 157g NaCl? 2NaCl --> 2Na+Cl2