lattimoretaylor841
lattimoretaylor841 lattimoretaylor841
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

For brainiest:):):):):):):):):)

For brainiest class=

Respuesta :

taikinakane
taikinakane taikinakane
  • 23-02-2021

Answer:

0.27

0.18

0.21

60 packes because it costs 18 cents per pack and others are higher cost than that.

Step-by-step explanation:

5.49/20=027

10.97/60=0.18

18.95/90=0.21

so the best value will be box of 60 packs

Answer Link

Otras preguntas

In what areas of the world did agriculture first develop?
Trying to relate to the text as you read will help you read more actively teach you new vocabulary show you how to perform tasks keep you from being enterta
Why was the fall of the Bastille important to the French people?
simplify the expression "the square root of x^10 times the square root of x^4" completely. A. the square root of x^14 B. 2 times the square root of x^10 C. 3 ti
How were the Inca able to conquer such a vast empire?
name a substance in the air which makes the surface of limestone change
a college graduate expects to earn a salary of $55,000 during the first year after graduation and receive a 4% raise every year after that. What's the total inc
Why is understanding how much Travis loves Old Yeller important? A.It allows the reader to better understand why Old Yeller is such a good companion. B.It allo
Which is not an accurate statement about America's decision to go to war in 1812? A. Young leaders in the South and West wanted to go to war to protect America
In "The Red-Headed League," why does Sherlock Holmes beat upon the pavement outside of Jabez Wilson's office?