mateotierney
mateotierney mateotierney
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

Peanuts cost $6.40 per pound. How much will 8 pounds cost?

Respuesta :

Barbarebe Barbarebe
  • 22-02-2021

Answer:

51.2 dollars

Step-by-step explanation:

you have to multiply 6.40 by 8

Answer Link

Otras preguntas

How does Pi appear in our everyday lives?
Write the following decimal number in it’s equivalent fraction form. Show all work for full credit. -0.6
what is the gerund in this sentence: Painting made me appreciate how light affects color.
Match these. Please.
Which of the following statements best describes the graph of x + y = 2? (5 points) It is a line which intersects the x-axis at (2, 2). It is a line which int
Slader two similar triangles have a pair of corresponding sides of length 12 meters and 8 meters. the larger triangle has a perimeter of 48 meters and an area o
how are humans affected when their eyes are opened and their faith is tested?
Harriet Beecher Stowe’s novel Uncle Tom’s Cabin was primarily inspired by
In what region did the United Nations create a home for holocaust survivors in 1947?
Please Help me with these and Thank You