ameiaoliver14 ameiaoliver14
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

hurry please ... LOOOOOLLL

hurry please LOOOOOLLL class=

Respuesta :

akposevictor
akposevictor akposevictor
  • 27-02-2021

Answer:

12 pounds of grapes cost $18.00

Step-by-step explanation:

The point, (12, 18) as plotted on the graph indicates that 12 pounds of grapes costs $18.

From the graph, we see that when x (pounds) = 12, y (cost) = 18.00.

Answer Link

Otras preguntas

why was the victory at midway so important to the allied forces
Under the Articles of Confederation, the national government consisted of a lawmaking body. Identify that lawmaking body. The Democrates The Congress The Execut
Ok 430+200= If you use them in place value with arrow way Need answer ASAP
What is the fraction 6/36 reduced to the simplest form ?
examples of selectively permeable
Phyllis Schlafly became well known for her efforts to __________. a. Get the Equal Rights Amendment ratified b. Defeat the Equal Rights Amendment c. Organize ra
Help pls!!! With explanations
The originator of transformational grammar was _____. Hayakawa Korzybski Richards Chomsky Sapir
Where does Robinson Crusoe end up after he jumps off the ship during the storm?
How are patterns used to solve problems?