lillimeans13 lillimeans13
  • 27-01-2021
  • Mathematics
contestada

Janelle bought milk and bread. Including
tax, the milk cost $2.68 and the bread
cost $3.42. How much did Janelle spend?

Respuesta :

Kylleo
Kylleo Kylleo
  • 27-01-2021

Answer:

$6.10

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The United States began as a country very involved in foreign affairs. True or False?
How long does it take for water/liquids to pass through your body?
julia can finish a 20-mile bike ride in 1.2 hours. katie can finish the same bike ride in 1.6 hours. how much faster does julia ride than katie?
what are the names of ruby bridges 4 sons
What are two common uses of igneous rocks?
With respect to major rivers the Mekong is to Vietnam as that Irrawady is to
The Muslim religious duties that include a declaration of faith, prayer, giving to the poor, fasting, and a pilgrimage to Mecca are known by which term? A. Fi
Who authorized an attack on Boer territories? A.David Livingstone B.Cecil Rhodes C. Benjamin Disraeli
Which Muslim empire was known for its artisans who produced rugs and pottery? A. Mughal Empire B. Safavid Empire C. Ottoman Empire
You scored 18 out of the 60 points scored by your team. What percent of your team's points did you score? 70% 3% 18% 30%