manoman2018 manoman2018
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

Jimmy buys 12 songs on iTunes for $15.48.

The Unit Rate is ________ per song.

Respuesta :

robhu2015
robhu2015 robhu2015
  • 26-01-2021

Answer:

$1.29

Step-by-step explanation:

Divide 15.48 by 12

Answer Link

Otras preguntas

What is 1.34 expressed as a percent
the synonyms of dis-simulation is
What do you call someone that loves revenge?
Why is king tut one of the most well known pharaohs?
Actin makes up cytoskeleton fibers called _____.
Kevin has a jar containing 63 coins, quarters and knickels. The total value of the jar is $8.55. How many of each type of coin?
Michael is designing a new home for a customer. the floor of Room B is in the shape of a regular hexagon and will have a perimeter of 72 feet. The floor of Room
Although it is mostly a single melody instrument, violinists can also play chords using an instrumental technique known as
Qians friends wish she had more time to play. after she finishes regular grade school, she goes to a chinese school. qian misses playing with her friends, but s
Last year there were 43 science projects submitted by students at a science fair. This year thre are 52 science projects. To the nearest tenth, what is the perc