kgmirandacor
kgmirandacor kgmirandacor
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

Korl spent $46.20 on 12 gallons. what was the price per gallon?​

Respuesta :

soccerteller soccerteller
  • 26-01-2021

Answer:

3.85

Step-by-step explanation:

46.20/12

12 goes into 46.20

3.85

Answer Link

Otras preguntas

Explain what force caused the movement of the continents from one supercontinent to their present positions
Why did the colonists fought back against the British rule?
A speedy river barge bound for New Orleans, Louisiana leaves Baton Rouge at 9:00 a.m. and travels at a speed of 10 miles per hour. A rail transport freight also
in relation to the earth's surface, explain where rock spend most of there time.
Why did the colonists fought back against the British rule?
What's 16.6666667 to the nearest tenth
in relation to the earth's surface, explain where rock spend most of there time.
Cassandra drove 370.5 Miles in 6.5 hrs. How many miles per hour did she drive? (:
to meet the increased demand, world food production must rise 50% by 2030.  Write this percent as a fraction in simplest form.
Ms. Booth has 16 red buttons and 24 blue buttons. She is making finger puppets. Each puppet has the same number of blue buttons and red buttons. How many puppet