simplyrysa
simplyrysa simplyrysa
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

A bag contains 8 3/4 pounds of cat food . How many 3/8 pound servings can be made from the bag? please answer :(

Respuesta :

Dreamthehelper Dreamthehelper
  • 28-01-2021

Answer: 23 1/3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

is a arctic wolf a symbiosis; mutualism, commensalism, parasitism.(describe thoroughly)
What were Verrazano, Cartier, and Hudson searching for in the Americas?
Show on a number line please. |2x-1| +2 < 15
A cyclist rode 1 mile at full speed in 3 minutes with the wind and returned in 4 minutes against the wind, again pedaling at full speed. Find his speed without
what is a asteroid made of and how is it form? Where did asteroid come from?
Show on a number line please. |2x-1| +2 < 15
An 8- pound bag of apples costs $17.50.What is the unit price?
what is 13/26 in simplest form?
help wanted !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!which of the following events most directly contributed to the establishment of israel as a nation
the price of milk in 2013 was around $3.28 a gallon. This was eight times as much as you would have probably paid for a gallon of milk in the 1950s. Whatwas the