VilleCS499 VilleCS499
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

five hotdogs cost $1.80.Each hotdog cost the same amount.What is the cost per hotdog in dollars and cents

Respuesta :

chimiking chimiking
  • 26-01-2021

Answer:

$0.36

Step-by-step explanation:

Answer Link
jcarney2024
jcarney2024 jcarney2024
  • 26-01-2021

Answer:

$0.36

Step-by-step explanation:

You divide $1.80 by 5.

Answer Link

Otras preguntas

Explain poor implementation of law​
Read the excerpt from "The Weary Blues." Ain't got nobody in all this world, Ain't got nobody but ma self. I’s gwine to quit ma frownin' And put ma troubles on
This graph shows a proportional relationship. What is the constant of proportionality? A graph with a line running through coordinates left parenthesis 0 commas
Epidermal cells produce: * 1 sugars 2 water 3 cuticle 4 vascular tissues​
The process of transferring information from a journal entry to the specific accounts affected in the general ledger is referred to as.
In the chemical reaction of baking cookies, the product is? A the ingredients that are mixed together before baking. B the temperature at which the oven is set.
Please answer these very easy fractions!
What is the name of the process by which evolution occurs?
plzzzzzz helppp meee
Which items do you think came into China on the Silk Road and which left China on the Silk Road?