alenarm2008
alenarm2008 alenarm2008
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

It cost $13.50 to but 3 used video games how much will it cost to buy 1

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-01-2021

Answer:

4.50

Step-by-step explanation:

thats really easy bro just divide $13.50 by 3 and you get your answer

Answer Link
Ricardia
Ricardia Ricardia
  • 25-01-2021

Answer:

1 =$4.50

Step-by-step explanation:

since all 3 cost $13.50 you divide 13.50 by 3 to find your total

Answer Link

Otras preguntas

Sunflowers belong to which of the following kingdoms? a. Animalia b. Fungi c. Plantae d. Protista
what are poloygons and paralelograms?
18. Using carbo-loading to increase the store of glycogen seems to benefit only those athletes who engage in aerobic activities that are a. more than 90 minute
The product of 6 and the sum of 3 and 20
(-7a4bc3)(5ab4c2) how do you solve this?
9/8 = 4/5 What's The answer
What were three of the final goals of the 1994 Cairo Conference?
How did the idea of manifest destiny affect native Americans
What features have enabled Hinduism to develop freely in many directions
Explain why the gravitational acceleration of any object near Earth is the same no matter what the mass of the object is.