stacyatkinson87 stacyatkinson87
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

Jennie's car averages 35 mile p gallon , gas is 2.56 p gallon what is the cost p mile ?

Respuesta :

17enash
17enash 17enash
  • 24-01-2021

Answer:12

Step-by-step explanation:

Trust me bro

Answer Link

Otras preguntas

How do you use the half angle formula for sin (5π/12)?
2. Alice Hall, who loves to cook, makes an apple cake (serves 6) for her family. The recipe calls for 2 1/2 pounds of apples, 2 1/4 cups of flour, 1/5 cup of
What is the arrangement of data usually in rows?
What would be some benefits of living on a planet with less surface gravity
CHEM Calculate the molarity (M) ov the following solutions a. 2.0 moles of glucose in 4.0L of solution b. 4.0 g of KOH in 2.0 L of solution c. 5.85 g NaCl in 4
Sarah had $263 to spend on nine books. after buying them she had $11 how much did each book cost
A tortoise is walking in the desert. It walks for 4 minutes at a speed of 10.24 meters per minute. For how many meters does it walk?
Who were the incas and what technology did they have
The graph represents the function f(x) = x2 + 3x + 2. If g(x) is the reflection of f(x) across the x-axis, g(x) = . (Write the function in standard form. Use ^
The maximum distance D(h) in kilometers that a person can see from a height h kilometers above the ground is given by the function D(h)=111.7 times square root