Zack252 Zack252
  • 23-01-2021
  • Mathematics
contestada



A store sells
pound of beef for $0.75. If you are having a party and need 6 pounds of beef for hamburgers, using the unit rate, how much would it cost
0 A $3.00
O B. $12.00
O C. $18.00
O D. $24.00

Respuesta :

janiexoxo
janiexoxo janiexoxo
  • 23-01-2021
C
Hope this helps!!!!!
Answer Link

Otras preguntas

How did the loss of the silk road trigger Portuguese exploration??? Somebody help me ASAP!!!!!!!!!!!
which of the following elements is not necessary to prevent value conflicts in the work place?
In what state was the first penitentiary opened? criminal justice quiz
PLEASE HELP ITS DUE TMRW
One number is 3 more than another. Their sum is -13. Find the numbers
When inhaled gases pass through conducting airways, the gases are "_________" meaning that they are warmed to body temperature, humidified, and cleansed of part
True or false russia was not invited to the u.s sponsered washington naval conference in 1921 because it did not have a navy
Trace the development of the byzantine church to the schism. what caused the schism?
What well-known plain that covers much of argentina and uruguay called?
The most revolutionary late-twentieth-century islamic political movement took place in: