theminimodelclub
theminimodelclub theminimodelclub
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $5.15 to buy 1/4 oz of walnuts. how much would it cost to purchase 4.5 oz of walnuts​

Respuesta :

Anthony060406
Anthony060406 Anthony060406
  • 22-01-2021

Answer:

Step-by-step explanation: 1/4 is 0.25 so 0.25 X 18 = 4.5 so then 18X 5.15 = 81

Answer Link

Otras preguntas

which of the following is not true in a dialation?
You sold 10 pies at a bake sale for $6.50 each, but you spent $18.00 on bake sale supplies. Which equation shows how to calculate your profit, p?
Which tables represent constant functions?
You sold 10 pies at a bake sale for $6.50 each, but you spent $18.00 on bake sale supplies. Which equation shows how to calculate your profit, p?
the highest court between federal and state
please help on this one ?
Find the least common multiple of 4,10,12
‘The method of cooperative farming is becoming popular’.Explain the statement giving reasons.
A pole has a shadow that is 15 feet long.Mary is 4 feet tall and her shadow is 10 feet tall.how tall is the pole? ☹ASAPPLEASE HELP!ANYONE H
please.....please....please...pleaseeeeee help me !!!!!!!! :( generally the last organism to return to a habitat through succession a.......die b.......are tal