tobydillan8 tobydillan8
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada


Find the unit price of 2 pounds of flour that costs $1.35?

Respuesta :

Zebugsbunny Zebugsbunny
  • 22-01-2021

Answer:

0.675

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Is nitrogen gas a pure substance or a mixture
When an observation that is much larger than the rest of the data is added to a data​ set, the value of the median will increase substantially?
is -16 positive interger
Energy is released when adp is broken down into atp and phosphate. adp and phosphate combine to form atp. amp and two phosphates combine to form atp. atp and ph
Why are changes in House rules more likely to occur when political control of the House shifts to another party? Consider committee appointments, the Speaker of
Why did Poland-Lithuania decline?
PLease help me. 1. If m DEF= 129, then what are m FEG and m HEG?
A textbook store sold a combined total of 423 math and psychology textbooks in a week. The number of math textbooks sold was 45 more than the number of psyc
Write in ascending order. 1.3, 12/10, 5/3, 2/4, 0.08
Suppose that 100 lottery tickets are given out in sequence to the first 100 guests to arrive at a party. of these 100 tickets, only 12 are winning tickets. the