izazahmd3021 izazahmd3021
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

A value pack of candy bars cost 7.50. If there 25 candy bars in the package,what is the cost per candy bar?

Respuesta :

s9161663
s9161663 s9161663
  • 22-01-2021

Answer:

i think 50 25 or 75 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What item is made of sawdust in honduras?
What does the Sixth Amendment’s right to counsel guarantee an accused criminal to?
Which of these groups of nations were called the Central Powers?
A test is considered to be reliable if _
How many chromosomes are in your somatic body cells?
Which word can mean a small measure of time and something very small?
the following two packages of rice cost the same amount. Which is the better buy?
Help with math problem Please
Which structure, originally Wright's winter home, later became the Frank Lloyd Wright Foundation, a school for architects? Taliesin West in Arizona Price Tower
Which of these cells of the dermal tissue of plants prevent water loss and control gas exchange?