WeLikeTikTok
WeLikeTikTok WeLikeTikTok
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

A pack of four CFL bulbs cost $5.12 what is the cost for CFL bulb HELPPP MEHHH BTW ADD ME ON FORTNITE poineytail360

Respuesta :

tytya2526 tytya2526
  • 22-01-2021

$1.28

If you divide $5.12 by 4 you get 1.28

so it's 1.28 per

Answer Link

Otras preguntas

You just bought a new hard drive for your computer. You plan to use this as a secondary hard drive to store all your UMA files. Once installed, what needs to
The Duke of York split New Netherland into which of the following two colonies?
How many degrees is 25/360 of a full turn?
Marilyn a 320 pounds of vegetables last week how many ounces did she eat per month and rounded to the nearest tenth?
What was the Underground Railroad
What is the theoretical yield of hydrogen gas if 5.00 mol of zinc are added to an excess of hydrochloric acid?
how many ng are there in 4.35 x 10 to the negative 13th power kg
The set of rules for how computers talk to one another is called: (Points : 1) hypertext. telnet. message. protocol.
2 dm expressed in milimeters
Which sentence fully illustrates that polygon ABCD is congruent to polygon PQRS?