zayecholsss zayecholsss
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kwahi had to buy a case of water for his teammates. The water was 4.99 for a 24-pack. What is the unit rate for one bottle of water

Respuesta :

xAddelenex
xAddelenex xAddelenex
  • 22-01-2021

Answer:

Around 21 cents per bottle.

Good price!

Answer Link

Otras preguntas

what did the stamp act say the colonists were supposed to buy a british stamp for?
round your answer to the nearest hundredth BC= b ? c 2 a
Why did state legislators decide to build Louisville? Savannah had suffered an outbreak of malaria. They expected that the railroad would run through that area
What size cardboard does Thomas need to buy to make his box? 12 by 18 inch piece of cardboard 10 by 16 inch piece of cardboard 8 by 12 inch piece of cardboard 9
In what two ways did the Marshall Plan benefit European countries?
WHATS THE SLOPE OF THE LINE HELP ILL GIVE BRAINLIEST
tolong di jawab ya jangan ngasal​
Which of the following is reflected in the way you use your time? Your likes and dislikes Your stress level Your important classes and other activities Your goa
Need helppppppppppppppp
Compare and contrast. What do poems and stories have in common