winsa87824 winsa87824
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

12 peaches cost 8$. How many peaches can you buy for $2?

12 peaches cost 8 How many peaches can you buy for 2 class=

Respuesta :

lostqueen24 lostqueen24
  • 22-01-2021

Answer: A

Step-by-step explanation: 6 is for $4 therefore 3 is for $2

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is the best example of a check on presidential power
When full, a 22-gallon gas tank holds 129.8 pounds of gasoline. Estimate the weight of one gallon of gasoline. If it costs $91.30 to fill the gas tank, estimate
Which traits are challenges of life for all organisms? Choose all answers that are correct. a. reproducing b. getting sunlight c. hiding or running d. maint
A signature-based countermeasure to malware?
What was Operation Rolling Thunder? a sustained bombing campaign against North Vietnam an offensive to show that North Vietnam could still fight a strategy to r
Effective teamwork and high productivity are good indications of positive A. productivity goals. B. horizontal relationships. C. reinforcement. D. socializ
How would an increase in population impact an aquifer
How would an increase in population impact an aquifer
there are 8 students on the minibus five of the students are boys what fraction of the students are boys
In which of the following places did one of the most famous anti-Vietnam war protests occur? a. Whittier College b. Kent State University c. Duke University