lexrne lexrne
  • 26-10-2016
  • Mathematics
contestada

find the unit price for each trail mix. cost is $6.00 and weight 3/4Lb

Respuesta :

coms886616
coms886616 coms886616
  • 26-10-2016
6/ 3/4
6(4/3)
= 8

The answer is 8. 
Answer Link

Otras preguntas

Toni just started a new job with a large company. she is unsure of what she should do at lunch time. she wonders, should she eat in her office? should she go ou
Find the next term in this arithmuc sequence
Mia wants to find the surface area of this prism. which unit of measurement should mia use? a. in. b. in squared c. in cubed
Select all that apply. Each of the following is a task: * make a schedule * drive * tractor * deliver
Describe the war in the pacific from december 1941 through may 1942?
The success of a democratic society depends on all the following actions EXCEPT: A. protecting individual freedoms B. preserving the rule of the people C. maint
Choisis une des expressions que nous avons vues. Fais une phrase intéressante au présent utilisant cette expression. Ensuite, mets cette phrase au passé et aprè
The U.S. bombing of Cambodia _____.
Betty's annual gross income is $62,900, but FICA is deducted from her paycheck, and 27% of her salary is withheld for income taxes (federal, state, and local co
A biker sets out from point A to point B. During the first hour he gets 0.25 of the way there; during the second hour he covers 0.2 of the distance and, during