Gracieboone91
Gracieboone91 Gracieboone91
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

if I bought 320 sticks of glue for 2,308$ how much would each glue stick cost?

Respuesta :

HBR2001 HBR2001
  • 25-10-2016

2308/320= 7.2125
So roughly $7.21

Answer Link
Hayaisuki
Hayaisuki Hayaisuki
  • 25-10-2016
$7.21
2,308/320=7.2125
If you round it's $7.21

Answer Link

Otras preguntas

what is the equivalent fraction for 4\7
find the remainder of h^4+h^2-2=h+3
What's hellinistic culture??
find the remainder of h^4+h^2-2=h+3
A circle has its center at the center of a square with 6-inch sides. Find the area of the square not covered by the circle. Round the answer to the nearest tent
The width of a rectangle is 12 units. Can the perimeter x of the rectangle can be 60 units when its length y is 18 units?
what does orbited mean
which of the following equals 6,000,000 in scientific notation/
what is -42 divided by 8
Who's YouTube creator?