myyyyyyyaaaaa myyyyyyyaaaaa
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

Paint costs $29.95 per gallon Nikki needs 12.25 yards project how much will need to spend on paint remembered you run to the nearest Penny

Respuesta :

pphreadpphread pphreadpphread
  • 25-10-2016
You can delete this as it is a duplicate. That said:
price * amount = cost
$25.95 * 12.25 = $317.89
Answer Link

Otras preguntas

Place the four forms of government used by Rome during her history in order. 1. Oligarchy 2. Republic 3. Dictatorship 4. Monarchy
The 13 American warships that the Continental Congress ordered to be built made the American navy a powerful and effective force. true or false
Why is it so difficult to get aid to the people impacted by the cyclone in burma?
the area around New York was claimed by who
The landform that isolates South Asia from the rest of the continent is the a. Ural Mountains. b. Himalayas. c. Ganges River. d. Indus River.
what is 6.4 rounded t the nearest whole number
Which of the following words or phrases describe weather conditions? less predictable long-term always changing expected day-to-day
What is one reason that more people didn’t foresee the economic collapse of the 1930s?
More Native Americans fought on the side of the British than with the Americans during the American Revolution. true or false
Isabella spent less than $14.00 for glass beads ,paintbrushes ,poster board,and paint she spends $1.68 on beads and $3.96 on paint she buys more than 3 poster b