rockstaraud23
rockstaraud23 rockstaraud23
  • 24-10-2016
  • Mathematics
contestada

if 3 apples cost 6 dollars, how much does 1 apple cost?

Respuesta :

cesarsaladx
cesarsaladx cesarsaladx
  • 24-10-2016
Each apple cost two dollars
Answer Link
edenn edenn
  • 24-10-2016
3/6=0.5
0.50=1 apple
Answer Link

Otras preguntas

Which mathematical sentence most accurately expresses the information in the problem below? Crystal has 100 compact discs that she wants to put into boxes each
A 100 centimeter stick broke into 3 pieces one piece was 7 centimeters long and another was 34 centimeters long how long was the third piece
Doing monomials. How do you do this one?
the kind of lake that formed when a river meanders
How did its first pharaoh unify Egypt
should the object be measured in grams or in kilograms? a feather a bulldog a television a penny
If (-3, y) lies on the graph of y = (1/2)x, then y =
analogies, allow:permit::find:
how would your weight change on the surface of an earth sized planet whose mass was greater than earths? why?
What are the prime numbers of numbers 1-49?