Seudónimo Seudónimo
  • 22-10-2016
  • Mathematics
contestada

Samuel used 1/5 an ounce of butter to make 1/25 of a pound of jelly. How many ounces of butter is there per pound of jelly?

Respuesta :

andreanguyen
andreanguyen andreanguyen
  • 22-10-2016
there will be 5ounces of peanut butter for every pound of jelly
Answer Link
4learn4growth25
4learn4growth25 4learn4growth25
  • 22-10-2016

the answer to the question is 0.0625

Answer Link

Otras preguntas

A line passes through the point (-2,7) and. Has a slope of -4. What is the value of a if the point (a, -2) is also on the line?
just give me the answer I know how to do it I'm just to lazy
if four apples cost $3.04 how much does one apple cost.
how to solve this question?
Tom is hiking on a trail that lies on a railroad track. The total length of the trail is 5.4 kilometers. Starting from the beginning of the trail, he has been
line passes throught (2,2) and is perpendicular to Y=3X+7
Question true or false french
What's the balanced chemical equation of magnesium reacting with silver nitrate to produce silver and magnesium nitrate?
True or False. WORTH 10 points.
Translate "Three is less than thirty-seven into a mathematical expression