caplode7280 caplode7280
  • 24-12-2020
  • Mathematics
contestada

A package of pairs of insulated costs ​$. What is the unit price of the pairs of

Respuesta :

Dezrayy17
Dezrayy17 Dezrayy17
  • 25-12-2020

Answer:

$5.89 per pair

$35.34   6 pairs

$35.34/6=$5.89 per pair

Answer Link

Otras preguntas

why does the reactivity of metals increase from right to left on the periodic table?
rewrite the equation in slope-intercept form 5x - 6y = 12
mai did not answer the phone because she was studying for the exam
What amount of money should be used to calculate a budget? NET monthly income Gross monthly income Its okay to round to about what you make PFY
Explain the spark and the main reasons that caused World War I begins
You have no more than $60 to spend. You want a drink that costs $1.50 including tax, and you want to buy a pair of pants, which will have 4% sales tax. What is
which of the following molecules have the ability to form hydrogen bonds with themselves?
winstons family is making 4 pizza's for dinner. they have 1 over 2 of a pound of shredded cheese and put an equal amount on. rach pizza how many pounds of chees
what is the relationship between proteins and nucleic acids?
What are juries intended to contribute to trial courts